Motoryzacja Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 
Nowy i20 Active - maly crossover rzuca wyzwanie miastu
2016-04-07   22:57:20
 
wielko¶ć czcionki: A A A

   

 • Połączenie silnego charakteru z przestronnością i stylem
 • Nowy, wydajny silnik 1.0 jest teraz dostępny we wszystkich wersjach modelu i20

  Nowy Hyundai i20 Active, który jest już dostępny w polskich salonach, poszerzył gamę modeli w segmencie B, dołączając do przestronnego i funkcjonalnego i20 w wersji 5-drzwiowej oraz i20 Coupe.

  ”Dzięki nowemu i20 Active dywersyfikujemy ofertę w segmencie B, uzupełniając ją atrakcyjnym crossoverem” - wyjaśnia Thomas A. Schmid, dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe. ”W 2015 roku odnowiliśmy gamę crossoverów i SUV-ów w Europie, co wpisało się w realizowaną koncepcję odmłodzenia całej europejskiej oferty modelowej. Wprowadzając nowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,0 litra jeszcze bardziej uatrakcyjniliśmy ofertę w europejskim segmencie B.” – dodał.

  Wyjątkowa, uterenowiona stylistyka i20 Active odróżnia go od typowych przedstawicieli segmentu B. Choć nowy model opiera się na 5-drzwiowym i20 – zapewniając taką samą przestronność, komfort i jakość – to stylistyka zewnętrzna pozostaje mocno zróżnicowana.

  Aby nadać sylwetce i20 Active charakter crossovera, zmodyfikowano konfigurację zawieszania, uzyskując prześwit większy o 20 mm w porównaniu ze zwykłym i20 w wersji 5-drzwiowej. Fotele również są zamontowane nieco wyżej. Ułatwia to wsiadanie i wysiadanie, a także wpływa na lepszą widoczność podczas jazdy.

  Owalne, przednie i tylne światła przeciwmgielne wbudowane są w zderzaki, a efektowny wygląd i20 Active podkreślają dodatkowo przedni i tylny zderzak ze zintegrowanymi osłonami dolnymi, które zapewniają także ochronę po zjechaniu na drogę o gorszej nawierzchni.

  Terenowy wygląd podkreślają wyraziste listwy i progi łączące się z wydatnymi nadkolami. Uwagę przyciągają również srebrne relingi dachowe, będące nie tylko elementem stylistycznym, ale także praktycznym.

  Inne detale odróżniające i20 Active od starszych braci, to odwrócona kolorystyka (czarna z chromowaną obwódką), typowej dla Hyundaia, sześciokątnej atrapy chłodnicy, srebrny korek wlewu paliwa oraz 17-calowe koła o nowym wzorze obręczy.

  Wnętrze jest tak samo przestronne, komfortowe i dobrze wykończone, jak w wersji 5-drzwiowej, ale bardziej ergonomiczne ze względu na wyższe umieszczenie foteli. Wyjątkowe, metalowe pedały pogłębiają wrażenie solidności i wysokiej jakości, a unikatowe wykończenie wnętrza Tangerine Orange z pomarańczowymi wstawkami ożywia kabinę i dodaje jej indywidualności. Inną opcją oferowaną tylko w wersji i20 Active jest atrakcyjny niebieski kolor lakieru nadwozia Morning Blue.

  Wraz z i20 Active debiutuje nowa jednostka silnikowa - charakteryzujący się dobrą dynamiką i niskim zużyciem paliwa nowy, trzycylindrowy silnik Kappa 1.0 T-GDI, wyposażony w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa, który jest dostępny we wszystkich wersjach nadwoziowych i20.

  Silnik 1.0 T-GDI występuje w dwóch wariantach mocy. Podstawowa wersja o mocy 100 KM jest bardzo oszczędna i komfortowa w użytkowaniu, zaś mocniejsza odmiana 120 KM daje więcej radości z jazdy bez uszczerbku dla ekonomii.

  ”Nowy silnik 1.0 T-GDI doskonale pasuje do rodziny i20” - uważa dr Michael Winkler, dyrektor ds. napędów w Europejskim Centrum Technicznym Hyundai Motor w Rüsselsheim. ”Niewielki, trzycylindrowy silnik o pojemności 1 litra z bezpośrednim wtryskiem benzyny i dopasowaną małą turbosprężarką z elektrycznym siłownikiem przepustnicy, zapewnia nie tylko niskie zużycie paliwa, lecz również przyjemność z jazdy.”

  Nowe, oszczędne silniki 1.0 T-GDI w nowym i20 Active zużywają zaledwie 4,6 l/100 km* przy bardzo niskiej emisji CO2 na poziomie 106 g/km*. Są one pierwszymi przedstawicielami nowej generacji małych jednostek napędowych z turbodoładowaniem, dla rynku europejskiego. Europejskie Centrum Techniczne Hyundai Motor w Niemczech odegrało kluczową rolę przy projektowaniu, pracach inżynierskich i testach tych silników oraz dostosowaniu ich do europejskich wymagań.

  Nowe silniki wykorzystują efektywny proces spalania i gwarantują dobre osiągi, co potwierdza słuszność decyzji Hyundaia o wyborze technologii downsizingu. Zarówno podstawowy silnik o mocy 100 KM jak i wzmocniona jednostka 120 KM osiągają maksymalny moment obrotowy 171,6 Nm przy 1500 obr./min, zapewniający doskonałe połączenie dynamiki i oszczędności.

  Turbosprężarka z elektrycznym siłownikiem przepustnicy obniża zużycie paliwa przez obniżenie strat w układzie pompy paliwa, a także poprawia reakcję przepustnicy i przebieg momentu obrotowego w niskim zakresie obrotów. Zoptymalizowana koncepcja rozdzielonego chłodzenia głowicy i bloku silnika przyczynia się do obniżenia tarcia wewnętrznego.

  Dla uzyskania jak najmniejszych rozmiarów silnika kolektor wydechowy został zintegrowany z głowicą silnika w związku z czym może być skuteczniej chłodzony przez układ chłodzenia głowicy silnika. Takie rozwiązanie umożliwia szybsze rozgrzanie katalizatora spalin i w realnych warunkach wpływa na obniżenie zużycia paliwa i poziomu emisji.

  i20 jest również dostępny z silnikiem Kappa 1.4. Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1368 cm3 osiąga moc 100 KM i maksymalny moment obrotowy 134,4 Nm.

  Alternatywą dla jednostek benzynowych jest dobrze znany silnik wysokoprężny 1.4 U II oferowany zarówno dla i20 Active jak i dla 5-drzwiowego i20 oraz i20 Coupe. Ten uzyskujący moc 90 KM silnik Diesla zużywa 4,2 l/100 km* i emituje CO2 w ilości zaledwie 110 g/km*. * Wstępne dane techniczne

  Usługi TomTom LIVE - dostępne we wszystkich modelach i20 wyposażonych w nawigację, zapewniają użytkownikom dostęp do aktualizowanych na bieżąco informacji o warunkach drogowych i pogodzie, pokazują interesujące miejsca oraz w wybranych krajach, ostrzegają o punktach pomiaru prędkości.

  Pakiet usług LIVE jest objęty atrakcyjnym, bezpłatnym abonamentem na siedem lat (większość producentów oferuje podobne usługi odpłatnie i przez zaledwie dwa lata).

  Podobnie, jak pozostałe modele z gamy i20, model Active został zaprojektowany i dopracowany w Europie, aby spełniać europejskie wymagania dotyczące jakości, wyposażenia i niezawodności. Jest produkowany w nowoczesnej fabryce Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (HAOS) w Izmit w Turcji.

  autor: Bstok.pl

  Share  • Hyundai i30
   Hyundai i30
    HYUNDAI SANTA FE 2012
   HYUNDAI SANTA FE 2012
  • Piękne oblicze motoryzacji
   Piękne oblicze motoryzacji
    Nowy Seat Toledo
   Nowy Seat Toledo
  • Volvo V40 II 1.6 T3 150 KM
   Volvo V40 II 1.6 T3 150 KM
    Opel Adam
   Opel Adam
  Oferty u dealerów
  Autorzy tej strony
   kontakt: moto@bstok.pl